روی خط استوا

این ماجرای برخورد با افشا کنندگان فیش های حقوقی،چیه؟من خبرگزاری ها رو نگاه کردم،چیزی سر درنیاوردم.شما اطلاع دارید؟صحت داره؟

 • صبا ...

نظرات  (۱۳)

یادِ یک بخش از کتاب دیوانه اثر جبران خلیل جبران افتادم.
شاید بی ربط باشه ولی حس میکنم ربط دارن به هم.

جنگ
یک شب که ضیافتی در کاخ برپا بود مردی آمد و خود را در برابر امیر به خاک انداخت. و همه ی مهمانان او را نگریستند و دیدند که یکی از چشمانش بیرون آمده و از چشم خانه ی خالی اش، خون می ریزد. امیر از او پرسید: چه بر سرت آمده؟
مرد در پاسخ گفت: ای امیر، پیشه ی من دزدی ست. امشب برای دزدی به دکان صراف رفتم. وقتی که از پنجره بالا می رفتم اشتباه کردم و داخل دکان بافنده شدم. در تاریکی روی دستگاه بافندگی افتادم و چشمم از کاسه درآمد. اکنون ای امیر، می خواهم دادِ مرا از مرد بافنده بگیری.
آنگاه امیر کس در پیِ بافنده فرستاد. و او آمد. و امیر فرمود تا چشم او را از کاسه درآورند. بافنده گفت: ای امیر. فرمانت رواست. سزاست که یکی از چشمان مرا درآورند. اما افسوس، من به هر دو چشمم نیاز دارم. تا هر دو سویِ پارچه ای را که می بافم ببینم. ولی من همسایه ای دارم که پینه دوز است. و او هم دو چشم دارد. و در کار و کسب او هر دو چشم لازم نیست.
امیر کس در پیِ پینه دوز فرستاد. پینه دوز آمد و یکی از چشمانش را درآوردند.
و عدالت اجرا شد.

:))))
پاسخ:
اتفاقا خیلی هم مرتبط بود عزیزم:))
تلخ بود و واقعی
نمیدونی ؟؟؟ کلش همیشنه دیگه یسری ها فساد دارن یسری های دیگه لوشون دادن :))))
پاسخ:
این بخش سطحی قضیه ست
 • سکوتـــــــــ پاییزی
 • کامنت " یک من " خیلی خوب بود :)))) البته واقعیت رو گفتن ها چون از اونایی که فیش حقوقی ها رو منتشر کردن شکایت کردند :)))
  مملکت گل و بلبل داریم:)))
  پاسخ:
  الان ما باید وسط خیابان های تهران باشیم و اعتراض کنیم....منتها اعتراضاتمون هم واسه دفاع از طبقه خودمون نیست...
 • سمانه میم
 • فقط یه ماجرایی بوده ... هم اطلاع داریم هم صحت داره ولی فقط فاش شدن که فایده نداره وگرنه خیلی چیزا تو این مملکت فاش شده و بعد چند سال به فراموشی سپرده شده!
  پاسخ:
  اینم هست
 • وال کوهان دار
 • عجب خدا عاقبتمون را به خیر کنه با این دولتمردان 
  پاسخ:
  همین که جز دستگیر شده ها نیستیم،می تونیم خدا رو شکر بکنیم!!!
 • مترسک ‌‌
 • جون مترسک؟! :|
  پاسخ:
  انگاری متاسفانه
  لعنت به این نادان ها :/// اونایی که این فیشا رو لو دادن باید ترفیع بگیرن حتی!!! نه اینکه تنبیه بشن :// 
  پاسخ:
  حرکت معکوس
  اتفاقا از یه نظر کار درستیه.
  وقتی یه کارمند ، میاد زیرآب یه کارمند دیگه رو میزنه و فسادشو لو میده، باید جفتشونو تنبیه کرد.
  الان هم سه گروه باید تنبیه بشن:
  یکی گروهی که حقوق های بالا دارن
  دوم، گروهی که وظیفه چک کردن فیش ها و جلوگیری از حقوق های نجومی و اعلام قانونیه اون داشتن ، اما وظیفه شونو انجام ندادن.
  و سوم همین گروهی که غیرقانونی، اسناد غیرمرتبط به کارشون رو در فضای غیر رسمی منتشر کردن.

  این قانونی و عادلانش بود!
  بماند که توی ایران بعضی مواردش انجام نمیشه و بعضی مواردش بخاطر مصلحت... :-|
  میگن سمت شما هم هوا بارونی بود این چند روز؟! :-) آره؟
  پاسخ:
  قوانین مال گروه سوم و آدم های درجه سوم....
  سمت ما بارون هم بیاد سیل میشه

 • علی موسوی
 • میفهمم .. چن تا راه داره برای کابوس ندیدن  یا باید مثل روحانی  واحمدینژاد   وبقیه سیاستمدارا .. اونقد قوی باشی که اگه هر گندی خورد بتونی لبخند بزنی همیشه و ... یه راه دیگه داره خریته ...  فکر کنم این جمله برا شریعتیه : خر باش و شاد بزی ....  راه  دیگه سانتی مانتالیسم و خوش گذروندن و بی خیالی ....راه بعدی دخالت نکردن تو کار بزرگتراس .... و.... من تو این زمینه خیلی واردم:((
  ولی جدا بی خیال اگه عصبی میشی مثل من   دیگه  سایتهای سیاسی رو نخون ... واقعا هیشکی کاری نمیتونه بکنه  ... زندگی واقعی یه طرفه و عدالت  و آرمان یه ور دیگه ... اینو از کسی که عقل معاشش یه زمانی زیر صفر بوده و کلش بوی قرمه سبزی میداده و الان بزرگترین دغدغدش خرده کاسبیشه بپذیر ..  قبول کن این دغدغه ها هزینه داره و هیچ چیز دیگه نداره

  پاسخ:
  ای بابا...
 • علی موسوی
 • این قضیه متاسفانه سابقه داره تو ج.اسلامی ایران عزیر!! پالیزدار نماینده مجلس هم بخاطر افشای فساد خیلی از آقایون و تبار هاشمی در دوره اول احمدینژاد پدرش در اومد ) از حبس و شلاق تا ...).. یکی از پرونده هاش ظاهرا ابن بوده اصطبل اسب یکی از پسرای هاشمی ماهی n  میلیون تو سال 85.86  هزینه داره و تو صد جا معدن داره و(الان میگی هاشمی رفیق توءه  . میدونم دیگه خخخخ ) ...   قبل از اون موسوی خویینی ها بخاطر افشای نامه نگاریهای محرمانه وزارت اطلاعات در زمان ماهها قبل وقوع  قتلهای زنجیره ای محکمه شد .. اسنادی که نام مقتولین و علت حذف فیزبکیشون ماهها قتل وقوع جنایت مطرح شده بود  .. تو هر دو پرونده هیچگاه سندیت وو واقعی بودن اسناد و  پرونده ها زیر سوال نرفت اما افراد بخاطر افشای اسناد محرمانه کشور قبل اثبات در دادگاه رسمی!!  محاکمه شدند و..تو دوره احمدینژاد هم یه طلبه بدبخت سمنانی فک کنم اسمش یادم نیست بخاطر فساد فساد مالی آقازاده های حکومتی و... نمادین و پا برهنه با لباس روحانیت ر اه افتاد به طرف تهران .. خلع لباس شد بارها  دستگیر شد وشلاق خورد  تبعید شد و ...   هیچکس هم ککش نگزید  ..   بقول وون گات  آری رسم روزگار اینچنین است ... شلوغ پلوغ .شلوغ پلوغ.. 
  پاسخ:
  به خاطر کامنتت فیلترم نکنن صلوااات
  سید من در حال حاضر منتظرم یکی بیاد تکذیبیه بزنه رو خبر برخورد شدید با افشا کنندگان.دیگه کابوس نباید اینقدرها هم غلیظ باشه...می فهمی چی می گم؟
 • آقاگل ‌‌‌‌
 • گفتن با عابروی مومنین بازی شده!
  ولی کدوم مومنی حقوق200میلیونی میگره در حالی که کارگری با حقوق 200هزارتومنی سه ماهه حقوق نگرفته؟ :///

  پاسخ:
  آقا گل من خانواده هایی رو دیدم که به خاطر بی پولی از هم پاشیده شدن و پسرای جوانی که از بیکاری خودکشی کردن.خیلی ها به خاطر نداشتن هزینه درمان از دنیا می رن....تبعات فساد اقتصادی ویرانگر.:/
 • فاطیما کیان
 • بخونش :

  http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/04/02/1111668

  گفته می شود، به دستگاه های ذیربط دستور داده شده تا هر چه سریعتر افشا کنندگان این فیش ها در دستگاه ها شناسایی شده و با آنها برخورد شود.
  پاسخ:
  یعنی چی آخه؟!:/
  چرا برخورد؟!الان باید از اینا قدردانی بشه.هان:|

  اگر واقعیت داشته باشه مثل این می مونه که:

  دزد خونه شما رو زده و داره  فرار می کنه و شما داد میزنی دزد دزدو بگیرید..

  و پلیس میاد و تورو به جرم فریاد زدن و بر هم زدن امنیت محله دستگیر می کنه ... تازه یه خسارتم باید به دزد بدی که آبروتو برده ..

  پاسخ:
  :|